Συνδεθείτε, πατώντας το εικονίδιο στην άνω αριστερή γωνία, για να υποβάλετε νέο αίτημα, να γράψετε κάποιο σχόλιο ή να ψηφίσετε υπέρ της επίλυσης ενός προβλήματος.

Σε περίπτωση που επιθυμείτε να αποστείλετε προς τον Δήμο Ελληνικού-Αργυρούπολης κάποιο προσωπικό σας αίτημα, είτε να κάνετε κάποια καταγγελία, για την οποία απαιτείται απάντηση προσωπική, παρακαλείσθε όπως επικοινωνήσετε μέσω της γραμμής εξυπηρέτησης του δημότη: 15415

Όροι χρήσης της υπηρεσίας

 

Τεχνικά Θέματα #1062. Αργυρουπόλεως διάβαση πεζών
Υποβλήθηκε    Καταχωρήθηκε    Σε εξέλιξη    Ολοκληρώθηκε/Κλείσιμο   
Λεπτομέρειες

Κατηγορία: Τεχνικά Θέματα
Δημιουργήθηκε: πριν 8 μήνες
Δημιουργήθηκε από: greco7

Περιγραφή

Η Αργυρουπόλεως είναι γενικά ένας προβληματικός δρόμος, λόγω της αυξημένης κίνησης, της κλίσης του εδάφους και της ταχύτητας που αναπτύσσουν τα οχήματα. Κατα καιρούς εδώ έχουν γίνει θανατηφόρα ατυχήματα με πεζούς και όχι μόνο. Ιδιαίτερα στην συμβολή της Αργυρουπόλεως με τις οδούς Θήρας, Ρούμελης και Γραβιάς. Στην φωτογραφία βλέπετε ένα πέρασμα πάνω στην νησίδα που προτρέπει τους πεζούς να διασχίσουν τον δρόμο δίχως όμως να υπάρχει κατάλληλη διαγράμμιση ή άλλη μέριμνα για την ασφάλεια πεζών και τροχοφόρων. Είμαι σίγουρος ότι η ευαισθησία του Δήμου σε αντίστοιχα ζητήματα θα οδηγήσει στην εκπόνηση μιας μελέτης και στην επίλυση του σοβαρού αυτού θέματος. Ευχαριστώ

Φωτογραφίες

Αργυρουπόλεως 99, Αργυρούπολη 164 51, Ελλάδα

Location

Υποβλήθηκε

Δημιουργήθηκε από: greco7

Αρχική καταχώρηση στην κατηγορία Τεχνικά Θέματα

πριν 8 μήνες
Location

Καταχωρήθηκε

Δημιουργήθηκε από: Τμήμα Συντήρησης

Το αίτημα καταχωρήθηκε.

πριν 8 μήνες