Συνδεθείτε, πατώντας το εικονίδιο στην άνω αριστερή γωνία, για να υποβάλετε νέο αίτημα, να γράψετε κάποιο σχόλιο ή να ψηφίσετε υπέρ της επίλυσης ενός προβλήματος.

Σε περίπτωση που επιθυμείτε να αποστείλετε προς τον Δήμο Ελληνικού-Αργυρούπολης κάποιο προσωπικό σας αίτημα, είτε να κάνετε κάποια καταγγελία, για την οποία απαιτείται απάντηση προσωπική, παρακαλείσθε όπως επικοινωνήσετε μέσω της γραμμής εξυπηρέτησης του δημότη: 15415

Όροι χρήσης της υπηρεσίας

 

Εγκαταλελειμμένα Οχήματα #1303. Παρκάρισμα
Υποβλήθηκε    Καταχωρήθηκε    Σε εξέλιξη    Ολοκληρώθηκε/Κλείσιμο   
Λεπτομέρειες

Κατηγορία: Εγκαταλελειμμένα Οχήματα
Δημιουργήθηκε: πριν 4 μήνες
Δημιουργήθηκε από: Κ Ζ

Περιγραφή

Που να βρεθεί θέση να παρκάρω; Οι κάτοικοι του τετραγώνου των οδών Τριπόλεως, Μαυρογένους , Θράκης και Πόντου στο Ελληνικό ζουν μια καθημερινή Οδύσσεια, αναζητώντας θέση για παρκάρισμα. Τα δύο συνεργεία αυτοκινήτων τα οποία βρίσκονται στην Τριπόλεως το ένα και στην Θράκης το άλλο, έχουν γεμίσει τους δρόμους με εγκατελελειμμένα ή τρακαρισμένα αυτοκίνητα με ή χωρίς πινακίδες τα οποία παραμένουν ακινητοποιημένα για μήνες. Το μέτρο της ελεγχόμενης στάθμευσης δεν προχώρησε για τους δρόμους που αναφέρω, χωρίς να μάθουμε το γιατί. Αντίθετα το μέτρο εφαρμόστηκε στην οδό Ριζούντος μεταφέροντας ακόμα μεγαλυτερο αριθμό αυτοκινήτων στους δρόμους που ανέφερα. Φωτογραφίες δεν ανεβάζω, την προηγούμενη φορά που το έκανα η αρμόδια υπηρεσία του Δήμου αδιαφόρησε ή αδράνησε επιδεικτικά ή απλά δεν υπάρχει τέτοιου είδους υπηρεσία. Για παράδειγμα σήμερα υπάρχουν 14 αυτοκίνητα τρακαρισμένα ή χωρίς πινακίδες ή ακινητοποιημένα για περισσότερο από 1 μήνα με σκασμένα λάστιχα. Πάρκαρα 2 τετράγωνα πάνω από το σπίτι μου στην πλατεία Ελληνικού, έξω από το Δημοτικό σχολείο. Υπάρχει αρμόδιος για να επιληφθεί του θέματος ή θα καταλήξουμε όπως ο γείτονας σήμερα που καυγαδιζε με τους υπαλλήλους του συνεργείου οι οποίοι δεν τον άφηναν να παρκάρει 10 μέτρα από το σπίτι του, επειδή η θέση ήταν "πιασμένη" από το συνεργείο;


Τριπόλεως 4, Ελληνικό 167 77, Ελλάδα

Location

Υποβλήθηκε

Δημιουργήθηκε από: Κ Ζ

Αρχική καταχώρηση στην κατηγορία Εγκαταλελειμμένα Οχήματα

πριν 4 μήνες
Location

Ολοκληρώθηκε/Κλείσιμο

Δημιουργήθηκε από: Δημοτική Αστυνομία

Η κατηγορία αφορά εγκαταλελειμμένα οχήματα, για άλλα θέματα μπορείτε να επικοινωνήσετε με τη γραμμή δημότη (τηλ.: 15415) ή με την Υπηρεσία της Δημοτικής Αστυνομίας (τηλ.: 213-2018772, E-MAIL: da@elliniko-argyroupoli.gr).

πριν 4 μήνες