Συνδεθείτε, πατώντας το εικονίδιο στην άνω αριστερή γωνία, για να υποβάλετε νέο αίτημα, να γράψετε κάποιο σχόλιο ή να ψηφίσετε υπέρ της επίλυσης ενός προβλήματος.

Σε περίπτωση που επιθυμείτε να αποστείλετε προς τον Δήμο Ελληνικού-Αργυρούπολης κάποιο προσωπικό σας αίτημα, είτε να κάνετε κάποια καταγγελία, για την οποία απαιτείται απάντηση προσωπική, παρακαλείσθε όπως επικοινωνήσετε μέσω της γραμμής εξυπηρέτησης του δημότη: 15415

Όροι χρήσης της υπηρεσίας

 

Τεχνικά Θέματα #1960. Κολωνες διχως Φωτιστικα σωματα
Υποβλήθηκε    Καταχωρήθηκε    Σε εξέλιξη    Ολοκληρώθηκε/Κλείσιμο   
Λεπτομέρειες

Κατηγορία: Τεχνικά Θέματα
Δημιουργήθηκε: πριν ένα μήνα
Δημιουργήθηκε από: Μελαχροινός Νίκος

Περιγραφή

Το εχουμε επισημανει αρκετες φορες. Μια που γινεται το αιτημα μια που αρχειοθετειται. Σε ολο το μηκος της Λ. Γουναρη απο την αρχη της στην συμβολη με την οδο Αφροδιτης μεχρι και την οδο Ροδοπολεως στις υπαρχουσες κολωνες ειναι τοποθετημενα φωτιστικα σωματα Led και μαλιστα τα μεγαλα λογω της Λεωφορου με σημαντικη αποδοση. Ομως αυτη (η Λεωφορος) συνεχιζει και στις αμεσως επομενες ΔΥΟ (2) κολωνες δεν υπαρχει καν φωτιστικο σωμα. Ας δεχτουμε οτι οι παλιες Δημοτικες αρχες επειδη δεν ειναι σημειο μεγαλης κυκλοφοριας δημοτων της αλλα δημοτων παρακειμενων δημων το παρεβλεπαν παροτι ειναι κεντρικοτατο σημειο αφου η μια κολωνα βρισκεται εξω απο την εισοδο του πολυκαταστηματος MAX Stores ενω η δευτερη στη σειρα σε σχετικη αποσταση απ την Λ. Ιασωνιδου εξω απ τον ενοικιασμενο απο τον Δημο Ελληνικου Αργυρουπολης χωρο σταθμευσης των πελατων του Πολυκαταστηματος λογος που απο μονος του θα επρεπε ηδη να εχει οδηγησει απο μονος του σε λυση απο τον δημο που που αν μη τι αλλο λογικα σεβεται το εισπραττομενο παραπανω ενοικιο και τους δημοτες. Σε αυτο το μηκος λοιπον δεν υπαρχει κανενας φωτισμος παρα μονον φωτιζεται ισχνα απο τα φωτα της απεναντι πλευρας της Γλυφαδας τα οποια σε καμμια περιπτωση δεν μπορουν να θεωρηθουν οτι καλυπτουν αφου και μικρα σε ισχυ watt ειναι αλλα και δεν φτανουν στην απεναντι πλευρα του πεζοδρομιου του Ελληνικου. Λογικα ο δημος θα επρεπε να θελει και ειδικα στο συγκεκριμενο αυτο κεντρικο σημειο εισοδου του, σχεδον πραγματικο κομβο να παρουσιαζει ωραιο "προσωπο" με φωτισμενα τα πεζοδρομια του και να ειχε ηδη κανει απο μονος του τις απαραιτητες ενεργειες αιτησεις κλπ μεσω της Τεχνικης του Υπηρεσιας και να επιλαμβανεται αναλογων οχλησεων των δημοτων του και να προβαινει στις απαιτουμενες ενεργειες για σημαντικα θεματα οπως αυτο μεχρι την επιτευξη της αρμοζουσας λυσης... Περιμενουμε την ελπιζουμε αμεση απαντηση απο την Τεχνικη Υπηρεσια οσον αφορα στο παραπανω δικαιο αλλα και προς το γενικο κοινωνικο οφελος αιτημα και ποτε προτιθεστε να δωσετε την απαιτουμενη λυση η την δρομολογηση της εστω και με καθυστερηση ετων. Ευχαριστω


Δημ. Γούναρη 26, Ελληνικό 167 77, Ελλάδα

Location

Υποβλήθηκε

Δημιουργήθηκε από: Μελαχροινός Νίκος

Αρχική καταχώρηση στην κατηγορία Τεχνικά Θέματα

πριν ένα μήνα
Location

Καταχωρήθηκε

Δημιουργήθηκε από: Τμήμα Συντήρησης

ΤΟ ΑΙΤΗΜΑ ΚΑΤΑΧΩΡΗΘΗΚΕ.

πριν ένα μήνα